Výjezdy a činnost jednotky

30.5.2014 - Ukázka techniky na dětském dnu pod farou

Datum konání: 30. 5. 2014

Jednotka se představila na dětském dnu pod farou. Pro děti si připravila i jednu disciplínu s hromadou dárků a odměn.

26.05.2014 - Likvidace bodavého hmyzu

Datum konání: 26. 5. 2014

Jednotka odstranila pomocí vysavače a chemických prostředků včelí roj na ulici Tuchoměřická. Jako dík nám bylo připraveno pohoštění v podobě klobásy.

23.5.2014 - Technická pomoc

Datum konání: 23. 5. 2014

Při pohotovosti na zbrojnici kvůli blížící se velké bouřce, byl na žádost místního strážníka MP, sundán míč v koruně stromu na pozemku ZŠ Nebušice.

8.5.2014 - Cvičení "Točná 2014"

Datum konání: 8. 5. 2014

Ze včerejší noci na dnešek, se jednotka zůčastnila cvičení, který bylo zaměřené na nositele dýchací techniky. Cvičení probíhalo v dřívějším postavení 11. protiletadlového raketového oddílu, který měl za úkol chránit Prahu před nebezpečím ze vzduchu, před náletem.

Úkolem naší jednotky na místě, bylo najít v zakouřeném objektu osobu, prazdnou lahev na propan butan a 20 litrový kanystr plný vody. To vše stihnout dříve, než zasahujícím hasičům dojde vzduch v lahvích které mají na zádech. S tím, že po celé budově byla viditelnost kvůli velkému zakouření kolem 30 cm.

Video ZDE

3.5.2014 - Stáž na Petřinách

Datum konání: 3. 5. 2014

Od 7 do 19 hodin, jednotka měla stáž u HZS Praha a to přesně na stanici v Petřinách. Stáž byla především pro zdokonalování jednotky a prohlubování vědomostí okolo požární ochrany. Během stáže nebyla naštěstí potřeba naše pomoc. Proto bylo více času na cvičení na stanici.

26.4.2014 - dozor při pálení čarodějnic na Přední Kopanině

Datum konání: 26. 4. 2014

Letos poprvé jednotka zajišťovala požární dozor na akci "Pálení čarodějnic" v obci Přední Kopanina. Byla zde od 17:00 do 22:00 kdy se vrátila zpět na základnu. Vše proběhlo v pořádku a bez nutného zásahu naší jednotky.

12.4.2014 - Kácení stromu

Datum konání: 12. 4. 2014

Na žádost občana Nebušic jednotka pokácela nebezpečný strom na jeho pozemku.

11.4.2014 - Požár v rodinném domě

Datum konání: 11. 4. 2014

Jednotky HZS hl.m. Prahy ze stanic Petřiny, Smíchov a Holešovice vyjely v pátek večer společně s jednotkou JSDH Praha – Nebušice k hlášenému požáru v dvoupatrovém rodinném domě v pražských Nebušicích. Do ulice K Vinicím vyjela také posádka RZP pražské ZZS, a to společně s Inspektorem provozu ZZS. Z řad policie na místo vyjely hlídky místních oddělení a hlídka 158 Dejvice. K domu dorazila také hlídka MP Praha.

V domě měl požáru předcházet výbuch. Na sousední zahradu doletěly dveře, které nejspíš vymrštila tlaková vlna. V objektu se naštěstí nikdo nenacházel, majitelé byli totiž na dovolené.

Hasiči nasadili 4 vodní C proudy, kterými požár zlikvidovali, následně byla nasazena přetlaková ventilace. Na místo dorazila výjezdová skupina SKPV a vyšetřovatel HZS. Příčina výbuchu a požáru je v šetření, stejně tak výše vzniklé škody.

22.10.2013 - Technická pomoc

Datum konání: 22. 10. 2013

V 19:21 jednotka vyjela do sousední obce Přední Kopanina do ulice K Tuchoměřicům k větvi na stromě hrozící pádem. Jednotka použia 4-dílný nastavovací žebřík a trhací hák. Během zásahu jedotka uzavřela jeden jízdní pruh, z důvodu možného pádu větve na projíždějicí auta. Jednotka se vrátila na základnu ve 20:15.

29.7.2013 - Čerpání zatopeného sklepa

Datum konání: 29. 7. 2013

Dne 29.7. ve večerních hodinách po husté přeháňce přes Prahu jednotka vyjela k čerpání zatopeného sklepa v rodinném domě v Nebušické ulici. Čerpání a likvidační práce trvaly cca 2 hodiny.