Tatra 148 - CAS 32 - S3R


Po delší době jsme se konečně dočkali a podařila se obměna již dosluhující hasičské techniky i u naší jednotky SDH Nebušice.

Ve středu 2.11.2011 jsme se konečně dočkali a přivezli si repasovanou Tatru z Kometu Pečky.

Ještě téhož večera, jsme se vrhli na přendání pneumatik z naší starší Tatry a zároveň k přendání vybavení, aby automobli byl co nejdříve připraven pro zařazení do výjezdu.

Tatru jsme obdrželi převodem od zaniknuvší jednotky městské části Praha-Nedvězí. Vozidlo bylo v dost žalostném stavu, ale díky získánému grantu z Magistrátu hlavního města Prahy, mohlo být převezeno k opravě a částečné modernizaci do již zmíněné firmy Komet Pečky. Na Tatře byla provedena oprava účelové nádrže, včetně vytvoření nových úložných prostor pro materiál a kompletní nalakování. Dále provedena oprava podvozku, přetěsnění a seřízení motoru, povrchový vnitřní nátěr nádrže na vodu a doplnění výstražným zařízením dle současných bezpečnostních požadavků. Ještě nás na ni čeká několik dalších úprav svépomoci, které nemohli být z důvodu omezeného rozpočtu realizované přímo u dodavatele oprav, ale to je již jen drobnost.

Věříme, že nám bude toto vozidlo dobře sloužit a přispěje ke zvýšení bezpečnosti nás všech nejen v naší obci.