Výjezdy a činnost jednotky

25.5.2015 - Výpomoc pro Prahu 6

Datum konání: 25. 5. 2015

Jednotka byla na žádost krizového štábu Prahy 6, vyslána do prostor polikliniky Pod Marjánkou, kvůli vyložení balených vod, které jsou potřeba pro pečovatelské služby z důvodu znečištěné vody ve vodovodním řádu na území Prahy 6.

21.5.2015 - Likvidace bodavého hmyzu

Datum konání: 21. 5. 2015

Jednotka byla vyslána na prověření včelího roje, který se měl nacházet na cyklostezce poblíž křižovatky ulic K Letišti x Drnovská, Praha 6, a ohrožovat tak kolemjdoucí a cyklisty. Jednotka na místě roj odchytla do pytle a přesunula na místo, kde nebude nikoho ohrožovat.

30.4.2015 - Pohotovost na pálení čarodějnic

Datum konání: 30. 4. 2015

Již tradičně jednotka držela pohotovost na pálení čarodějnic.

1.5.2015 - Čarodějnice na Přední Kopanině

Datum konání: 1. 5. 2015

Jako minulý rok tak i letos dělala jednotka požární dozor na akci pálení čarodějnic na Přední Kopanině.

25.4.2015 - Opravy na HZ

Datum konání: 25. 4. 2015

V sobotu se členové jednotky sešli brzo ráno k chystaným úpravám a oprávám na hasičské zbrojnici, jelikož do zbrojnice neustále zatéke dešťová voda, uvnitř opadáva zdivo či vrata nebyla asi 20 let natřena. Aspoň část těchto problému se pokusilo být odstraněno. I přesto že zbrojnice rozhodně nevypadá, tak jak by ve 21. století vypadat měla, musíme udělat něco pro to, aby zásahové oděvy které si oblékáme k požárům a jiným zasáhům plesnivěla co nejméně.

15.3.2015 - Kácení stromů

Datum konání: 15. 3. 2015

Dne 15.3.2015 v dopoledních hodinách provedla jednotka SDH v Praze-Nebušicích, pokácení stromu a nebezpečných dřevin.
Ačkoliv se z venku pouhým okem zdá vše v pořádku, dřeviny jsou uvnitř poškozené.

9.3.2015 - zkouška techniky

Datum konání: 9. 3. 2015

Po zimě začíná, jako všude v jiných jednotkách napříč republikou, zkouška agregátů. Ani u nás tomu neni jinak. Dnes tedy proběhla zkouška dvou čerpacích agregátů a rozbrusu s pilou. Vše dopadlo v pořádku a jednotka je stále připravena k výjezdu.

10.1.2015 - Požár administrativní budovy

Datum konání: 10. 1. 2015

Dnes v časných ranních hodinách vyjela jednotka sboru k požáru kanceláří v budově mrazíren v Sedlci u Suchdola. Jednalo se o požár kanceláře ve 2. NP, který se rozšířil na střechu o rozloze cca 20×40m. Požár se podařilo lokalizovat po téměř třech hodinách pomocí sedmi vodních proudů, využita byla i výšková technika.

Na místě zasahovaly jednotky HZS hl. m. Prahy ze stanic 1, 2, 3, 5, 7 a 9 a jednotky sboru dobrovolných hasičů ze Suchdola, Nebušic, Lysolají a HZS Dopravního podniku hl .m. Prahy. Na výpomoc přijela i cisterna ze Středočeského kra­je.

Předběžná škoda, způsobená požárem, je odhadnutá na 25 milionů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

29.9.2012 - Cvičení "Točná 2012"

Datum konání: 22. 9. 2012

Dne 29.9.2012  se několik členů účastnilo cvičení v bývalé protiletecké raketové základně na samotném okraji Prahy u obce Točná. Jednotka vytvořila 2 družstva po 2 hasičích. Úkolem hasičů bylo v co nejkratším čase nalézt osobu (figurína vyrobená z látky a zatížena pískem), kanystr s vodou a PB lahev. Hledalo se ve stísněných chodbičkách "bunkru", který byl celý zahalen do kouře od ohně a dýmovnic. Po necelých 4 minutách byl nalezen kanystr, po dalších 25 minutách byla nalezena figurína a po 5 minutách byla nalezena PB lahev. Hasiči tedy byly v prostoru plném tmy a kouře přes půl hodiny.

Video ZDE

2.12.2014 - Technická pomoc

Datum konání: 2. 12. 2014

Dnešního dne, 2.12.2014 v 16:10 hod. byla naše jednotka vyslána krajským operačním střediskem HZS hl.m. Prahy do ulice Horoměřická, kde se měla poblíž křižovatky s ulicí Na Pučálce, nacházet spadlá větev přes komunikaci. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že tato větev je již z komunikace odstraněna a jednotka se proto vrátila zpět na zbrojnici.