Výjezdy a činnost jednotky

3.8.2015 - Likvidace vos

Datum konání: 3. 8. 2015

Likvidace vos na Přední Kopanině u restaurace U Housliček.

27.7.2015 - Výcvik záchrany tonoucího

Datum konání: 27. 7. 2015

Dnes jednotka uskutečnila výcvik, kde se členové učili zachrňovat tonoucí osobu hned několika způsoby

1.7.2015 - Požár drážní budovy

Datum konání: 1. 7. 2015

V 13:00 dostala naše jednotka žádost z operačního střediska HZS hl. m. Prahy k výjezdu s velkou cisternou na požár u nádraží Veleslavín. Jednotka tedy vyjela s Tatrou 148 v počtu pro malé družstvo, tedy 1+3.

Po příjezdu naše cisterna začala plnit cisterny profesionálním hasičům a 2 naši hasiči s použitím dýchací techniky, začali s hasebními pracemi uvnitř budovy.
Jednalo se o neudržovaný objekt o rozloze 60×10 metrů.

Byly nasazeny 4 C proudy a to jak ze země, tak z výškové techniky.

Na místo vyjelo několik hlídek PČR, včetně dopravních policistů, vyjela posádka Inspektora provozu ZZS HMP a povolány byly jednotky HZS Praha ze stanic Centrála, Petřiny, Holešovice, Chodov, Strašnice, Krč, Smíchov, Radotín a Hrad. Jako posilové jednotky byly navíc povolány kromě naší jednotky také JSDH Lysolaje, Řeporyje a Řepy. K místu zamířila také jednotka HZS SŽDC Praha – Michle.

Celý zásah se obešel bez zranění, nicméně záchranáři se museli postarat o profesionálního a dobrovolného hasiče, kterým se vlivem horka a zásahu u požáru přehříval organismus.

20.6.2015 - Požár v domě

Datum konání: 20. 6. 2015

Jednotka na žádost operačního důstojníka HZS Praha, vyjela na údajně hlášený požár v rodinném domě, na křižovatce ulic Sichrovského x Dubová. Po příjezdu na místě události, již zasahovala jednotka HZS Praha ze stanice 2 s jedním C proudem. Naše jednotka pomáhala s hasebníma pracema s jedním vysokotlakým proudem. Jednalo se o požár odpadu kolem topidla na tuhá paliva v objektu určeném k demolici. Objekt obýval bezdomovec, který zatopil v kamnech a následně došlo ke vznícení odpadu kolem nich.
Po ukončení zásahu se naše jednotka na žádost velitele zásahu vrátila po hodině na místo události a zkontrolovala stav.

6.6.2015 - Dětský den na Letišti Václava Havla

Datum konání: 6. 6. 2015

Poprvé se naše jednotka prezentovala na této dlouholeté akci pro děti a rodiny zaměstnanců letiště na Ruzyni.

25.5.2015 - Výpomoc pro Prahu 6

Datum konání: 25. 5. 2015

Jednotka byla na žádost krizového štábu Prahy 6, vyslána do prostor polikliniky Pod Marjánkou, kvůli vyložení balených vod, které jsou potřeba pro pečovatelské služby z důvodu znečištěné vody ve vodovodním řádu na území Prahy 6.

21.5.2015 - Likvidace bodavého hmyzu

Datum konání: 21. 5. 2015

Jednotka byla vyslána na prověření včelího roje, který se měl nacházet na cyklostezce poblíž křižovatky ulic K Letišti x Drnovská, Praha 6, a ohrožovat tak kolemjdoucí a cyklisty. Jednotka na místě roj odchytla do pytle a přesunula na místo, kde nebude nikoho ohrožovat.

30.4.2015 - Pohotovost na pálení čarodějnic

Datum konání: 30. 4. 2015

Již tradičně jednotka držela pohotovost na pálení čarodějnic.

1.5.2015 - Čarodějnice na Přední Kopanině

Datum konání: 1. 5. 2015

Jako minulý rok tak i letos dělala jednotka požární dozor na akci pálení čarodějnic na Přední Kopanině.

25.4.2015 - Opravy na HZ

Datum konání: 25. 4. 2015

V sobotu se členové jednotky sešli brzo ráno k chystaným úpravám a oprávám na hasičské zbrojnici, jelikož do zbrojnice neustále zatéke dešťová voda, uvnitř opadáva zdivo či vrata nebyla asi 20 let natřena. Aspoň část těchto problému se pokusilo být odstraněno. I přesto že zbrojnice rozhodně nevypadá, tak jak by ve 21. století vypadat měla, musíme udělat něco pro to, aby zásahové oděvy které si oblékáme k požárům a jiným zasáhům plesnivěla co nejméně.