11.4.2014 - Požár v rodinném domě

Datum konání:
11.4.2014

Jednotky HZS hl.m. Prahy ze stanic Petřiny, Smíchov a Holešovice vyjely v pátek večer společně s jednotkou JSDH Praha – Nebušice k hlášenému požáru v dvoupatrovém rodinném domě v pražských Nebušicích. Do ulice K Vinicím vyjela také posádka RZP pražské ZZS, a to společně s Inspektorem provozu ZZS. Z řad policie na místo vyjely hlídky místních oddělení a hlídka 158 Dejvice. K domu dorazila také hlídka MP Praha.

V domě měl požáru předcházet výbuch. Na sousední zahradu doletěly dveře, které nejspíš vymrštila tlaková vlna. V objektu se naštěstí nikdo nenacházel, majitelé byli totiž na dovolené.

Hasiči nasadili 4 vodní C proudy, kterými požár zlikvidovali, následně byla nasazena přetlaková ventilace. Na místo dorazila výjezdová skupina SKPV a vyšetřovatel HZS. Příčina výbuchu a požáru je v šetření, stejně tak výše vzniklé škody.