6.8.2015 - Požár suchého porostu

S déletrvajícím suchem přibývají pro všechny jednotky po celé republice výjezdy na požár trávy, porostu, polí, lesů atd. Naší obci se takovéto události také nevyhybají. Dnes jednotka vyjela s Tatrou i Liazkou na požár porostu v "Areálu zdraví", kam dojela společně s jednotkou profesionálních hasičů z Petřin. Při příjezdu na událost bylo průzkumem zjištěno, že požár byl již uhašen příslušníky PČR, kteří přijely na místo události dřív. Zasažená oblast byla veliká cca 4x3 metry a nacházela se v bezprostřední blízkosti polní cesty a lavičky. Je tedy pravděpodobné že je na místě lidské zavinění. Proto prosíme občany o vetší bezpečnost a pokud možno se vyvarovat otevřenému ohni a kouření cigaret v otevřeném prostoru.