1.7.2015 - Požár drážní budovy

Datum konání:
1.7.2015

V 13:00 dostala naše jednotka žádost z operačního střediska HZS hl. m. Prahy k výjezdu s velkou cisternou na požár u nádraží Veleslavín. Jednotka tedy vyjela s Tatrou 148 v počtu pro malé družstvo, tedy 1+3.

Po příjezdu naše cisterna začala plnit cisterny profesionálním hasičům a 2 naši hasiči s použitím dýchací techniky, začali s hasebními pracemi uvnitř budovy.
Jednalo se o neudržovaný objekt o rozloze 60×10 metrů.

Byly nasazeny 4 C proudy a to jak ze země, tak z výškové techniky.

Na místo vyjelo několik hlídek PČR, včetně dopravních policistů, vyjela posádka Inspektora provozu ZZS HMP a povolány byly jednotky HZS Praha ze stanic Centrála, Petřiny, Holešovice, Chodov, Strašnice, Krč, Smíchov, Radotín a Hrad. Jako posilové jednotky byly navíc povolány kromě naší jednotky také JSDH Lysolaje, Řeporyje a Řepy. K místu zamířila také jednotka HZS SŽDC Praha – Michle.

Celý zásah se obešel bez zranění, nicméně záchranáři se museli postarat o profesionálního a dobrovolného hasiče, kterým se vlivem horka a zásahu u požáru přehříval organismus.