29.3.2013 - Požár v bývalé tiskárně

Datum konání:
29.3.2013

Jednotka SDH Nebušice společně s jednotkami HZS Praha, HZSP Letiště Ruzyně a SDH Řepy likvidovaly rozvinutý požár skladu, který vznikl v budově o rozloze cca 80x40m. Hořely papírové kartony i různorodý odpad na ploše 40x20m. Konstrukce objektu byla ze železných nosníků, které byly velmi rozpálené a hrozilo zřícení konstrukce. Hasiči proto hasili požár zvenčí čtyřmi vodními proudy a tlakovou vodou. Kvůli nefunkčním hydrantům (nízkému tlaku v síti) se využívala při doplňování vody kyvadlová doprava. V objektu se nacházela také velkokapacitní propan butanová nádrž, byla přijata bezpečnostní opatření - natažen proud pro případné ochlazování nádrže. Chemici z Petřin při měření škodlivin v ovzduší nenaměřili zvýšené hodnoty, které by vyžadovaly nějaké opatření. Počet nasazených sil a prostředků na zdolání požáru si vyžádal vyhlášení 2. poplachového stupně. Předběžná škoda dle sdělení majitele je 5 milionů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření, škoda způsobená požárem bude upřesněna.

Více fotek ZDE